Aktuality

Super dovolenka v slovenských Roháčoch, ktorá vás nezruinuje!

Celú zimu čakáme na leto. A keď príde, tak sa nám často javí, že je príliš horúco. Skúsili ste už niekedy stráviť letné dni v slovenských horách? Príjemný chlad z lesov a hôr vám dovolí relaxovať, pretože klíma v horách je jednoducho iná. Ak bývate v meste, tak máme pre vás tip. Roháče. A nevadí ak je niekto z vašej rodiny hendikepovaný alebo ak máte ešte detičky v kočíku. Nájdete tu totiž turistické chodníky, ktoré sú prispôsobené aj ľuďom, ktorí sa bežne na turistiku nedostanú. A nielen to!

JE TO OSOBITÉ. KDE? V HOTELI OSOBITÁ

Uprednostňujete dovolenku, ktorá vás odbremení od všedných povinností? Luxus za rozumnú cenu a s možnosťou turistiky rovno pod nosom? Teda nie pod nosom…priamo pri nohách. Totiž hneď ako opustíte recepciu hotela, ocitnete sa na rázcestí, ktoré vám ponúkne krásu Roháčov a okolitých atrakcií ako na dlani. Budete stáť na rázcestí hlavných turistických chodníkov k Roháčskym plesám, k Tatliakovej chate a k ostatným významným vrcholom Západných Tatier. Žiadne auto. Ani vlak. Nič. Potrebujete iba správnu obuv a hor sa na túru.

Super dovolenka v slovenských Roháčoch, ktorá vás nezruinuje!

ČO VŠETKO NA VÁS ČAKÁ V BLÍZKOM OKOLÍ?

Ak máte radi hrady a zámky, tak ten Oravský si zamilujete. Nájdete ho v obci Oravský Podzámok. Patrí nielen k výrazným dominantám Oravy, ale patrí medzi aj najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenka. Tu už sa vám auto zíde. Vzdialenosť od hotela OSOBITÁ je 37 km.

AKO SA ŽILO KEDYSI?

Nahliadnuť do života v minulosti môžete v Múzeu oravskej dediny. Múzeum je umiestnené v prírodnom prostredí v podhorí Roháčov. Nájdete tu viac ako 50  stavieb ľudovej architektúry rozostavených stavieb v niekoľkých celkoch, ktoré pripomínajú jednotlivé časti Oravy. Nad „dedinkou“ sa týči drevený gotický Kostol sv. Alžbety Uhorskej zo začiatku 15. storočia. Múzeum navštívite aj na pešo. Nachádza sa totiž 4 kilometre od hotela.

SCHLADIŤ SA V JASKYNI? ŽIADEN PROBLÉM!

Ďalšia fajn výprava v dosahu do štyroch kilometrov, ktorú môžete podniknúť, je do jaskyne. Konkrétne Brestovská jaskyňa, ktorá je prvou sprístupnenou jaskyňou Oravy a Západných Tatier. Na jej dne sa nachádza riečisko s aktívnym vodným tokom so siedmymi sifónmi.

SÚKROMNÉ WELLNESS IBA PRE VÁS

Isto ste sa neraz zadívali na film, kde hlavní protagonisti relaxovali vo vlastnom wellness. Nikde nikto. Iba oni. Para a vôňa byliniek zo sauny sa prediera z obrazovky televízora do vašej obývačky a máte pocit, že ste súčasťou. Ak je súkromné wellness jedným z vašich snov, potom je ľahké zrealizovať ho. Hotel Osobitá je totiž zaujímavý aj tým, že  hostia majú k dispozícii súkromné wellness s infrasaunou. Alebo máte chuť na vírivku umiestnenú vonku a obklopenú lesom? A dokonca večer s výhľadom na hviezdnu oblohu? Príjemne oddýchnutí sa potom môžete dobre navečerať a okúsiť chuť unikátne zostavených receptúr v miestnej  reštaurácii. 

ŠTVORCHODOVÉ MENU AKO Z ROZPRÁVKY

Počas bežných pracovných dní sme často radi, ak sa najeme úchytkom, alebo prinajlepšom, ak si doprajeme denné menu. Jedlo si iba málokedy vychutnáme. A je to paradox. Pracujeme totiž najmä preto, aby sme sa mohli najesť.  To je základná vec potrebná k prežitiu. V rýchlej dobe plnej stresu a zhonu sme na to akoby zabudli. Nezdá sa vám? Preto môže znieť pozvánka na štvorchodové menu trošku prehnaná. Ale nie je. Porcie nie sú obrovské. Menu je vyvážené čo do chutí a aj zloženia, aby vám jedlo v žalúdku nespôsobilo šarapatu. Chcete si predsa dovolenku alebo predĺžený víkend užívať. Vychutnať. Zapamätať. Ak áno, tak tu ste správne. Garantujeme, že to bude osobité!

PEŠIA TURISTIKA VÁM NEVONIA? RADŠEJ BIKE?

Samozrejme, že nie každý má rád pešiu turistiku. Ak sa vám nechce iba šliapať, skvelá alternatíva sú bicykle. HOTEL OSOBITÁ disponuje požičovňou, takže ak nemáte svoj, alebo neviete bike do hotela dopraviť, nevadí.

Viac informácií o hoteli:

Hotel sa nachádza v prekrásnom prostredí Tatranského národného parku v Západných Tatrách – Roháčov, 1 046 m n/m. Je situovaný na úpätí Spálenej doliny s výhľadom na hlavné hrebene Západných Tatier: Baníkov, Spálená, Salatín a blízko centra lyžiarskych aktivít: zjazdovky Zuberec-Spálená (400 m), bežkárske trate v Roháčskej doline (50 m), 4 km od Múzea oravskej dediny a Brestovskej jaskyne. V letnom období je  HOTEL OSOBITÁ ideálnou voľbou pri podnikaní vysokohorskej turistiky. V zimnom období oceníte pešiu blízkosť zjazdovky Roháče – Spálená.

Print Friendly, PDF & Email
Oslavy
Dovidenia na HOTELI OSOBITÁ, v raji Roháčov...
Call Now Button